<
 
 
 
 
×
>
hide You are viewing an archived web page, collected at the request of Greenpeace International using Archive-It. This page was captured on 05:05:41 Oct 18, 2019, and is part of the Greenpeace Archive collection. The information on this web page may be out of date. See All versions of this archived page. Loading media information

DEMENTI: Greenpeace nedává žádné certifikáty na maso

Novinka - 31 března, 2017
Reakce organizace Greenpeace na prohlášení starosty Nemanic Ivana Bartoška ohledně plánované drůbeží farmy.

Starosta Barošek opakovaně tvrdí, že zástupci firmy Brüterei Süd “od ekologické organizace Greenpeace mají certifikát, že jejich německé chovy jsou vstřícné ke zvířatům, protože se nejedná o klecový, ale volný chov”. Tato informace se nezakládá na pravdě. Greenpeace žádné cerifikáty či potvrzení týkající se chovu zvířat na maso či další živočišné produkty nevydává.

"Organizace Greenpeace dlouhodobě kritizuje intenzivní průmyslový chov zvířat, do něhož spadá i plánovaná drůbežárna v Plzeňském kraji. Už jsme se obrátili na své německé kolegy, abychom se dopátrali, jak dezinformace o údajných certifikátech vznikla,” sdělil tiskový mluvčí Greenpeace ČR Lukáš Hrábek.

Živočišná výroba obecně má obrovský ekologický dopad. Emise skleníkových plynů produkovaných masným průmyslem jsou větší než emise letadel, vlaků, osobních i nákladních aut a lodí dohromady. Celkově je živočišná výroba zodpovědná zhruba za 18 % globálních emisí skleníkových plynů. Živočišná výroba je také nesmírně náročná a potřebuje mnoho půdy, vody i energií. Pokud chceme žít ekologicky, cestou není průmyslový chov zvířat, ale snížení spotřeby živočišných výrobků a větší rozšíření rostlinné stravy,” dodal Hrábek.