<
 
 
 
 
×
>
hide You are viewing an archived web page, collected at the request of Greenpeace International using Archive-It. This page was captured on 04:11:16 Apr 17, 2020, and is part of the Greenpeace Archive collection. The information on this web page may be out of date. See All versions of this archived page. Loading media information

Etiketsizse Yemezler: GDO'lu yemle beslenen hayvanların ürünleri etiketlensin

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehdi Eker;
GDO’lu yemle beslenen hayvanlardan elde edilen süt, peynir, yumurta, et gibi temel besinler ne yazık ki doğrudan soframıza geliyor. Bu ürünlerin etiketlenmesi için söz vermiş olduğunuz değişikliklerin yapılmasını arz ederim.

 

Not: Zorunlu alanlar asterisk (*) ile işaretlenmiştir.

Lütfen aşağıdaki işaretli alanları düzeltin.

GDO'lu yemle beslenen hayvanların ürünleri etiketlensin

 
info

Adınız ve soyadınız

info

E-posta

info

Cep telefonu

info

Doğum yılı

1.000.000 imza
 
391752 kişi katıldı

Etiketsizse Yemezler: GDO'lu yemle beslenen hayvanların ürünleri etiketlensin

GDO’lu yemle beslenen hayvanlardan elde edilen süt, peynir, yumurta, et gibi temel besinler ne yazık ki doğrudan soframıza geliyor. Üstelik etimizin, sütümüzün, yumurtalarımızın etiketlerinde hayvanların GDO’lu yem ile beslenmiş olduğuna dair hiçbir uyarı yok.

GDO, dünyamız ve canlılar üzerinde yapılan tehlikeli bir deney. GDO'lar insan sağlığı ve çevreye ciddi zararlar verebilir.

Halkımızın tercih hakkı da, güvenle beslenme hakkı da elinden alınıyor. Üstelik bu durum yasalara da aykırı. Çünkü yasa, tüketicilerin tercih hakkının ortadan kalktığı durumlarda GDO’ların ithalatına izin verilmeyeceğini söyler.

325 binden fazla kişi "Yemezler" kampanyasına katılıp, TGDF'nin 29 adet gıda amaçlı GDO için ithalat başvurusunu geri çekmesini sağlamıştı. Şimdi de aynı başarıyı elde edebiliriz. Yapmamız gereken bir araya gelip, isteğimizi dile getirmek.

Şimdi sen de yandaki formu doldurarak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'den bu ürünlerin etiketlenmesi için gerekenlerin yapılmasını iste. GDO'lara dur diyelim.