<
 
 
 
 
×
>
hide You are viewing an archived web page, collected at the request of Greenpeace International using Archive-It. This page was captured on 18:52:59 Apr 24, 2020, and is part of the Greenpeace Archive collection. The information on this web page may be out of date. See All versions of this archived page. Loading media information
KİRLİ SIRRI PAYLAŞ: Facebook'ta paylaş Share on Twitter


ZEHRİN MODASI ÇOKTAN GEÇTİ

Çin ve Meksika'daki nehirlerin rengine bakarak, gelecek sezonun moda rengini tahmin edebileceğin söylenir. Bunun sebebi Calvin Klein, Tommy Hilfiger ve Victoria's Secret gibi küresel markaların, giysilerini üretmek için zehirli kimyasal ve boya kullanmaları. Bu kimyasallar nehirlerimizi zehirler, yetmezmiş gibi aldığımız giysilerle evimize kadar gelirler.

Bunu değiştirebiliriz. Dünyada yüzbinlerce insan, bu markaları zehirsiz ve temiz üretim yapmaya çağırıyor. Bu hafta dünyanın en büyük parekende giysi zinciri Zara, 300.000'den fazla kişinin çağrısına uyarak, zehirli kimyasallardan arınacağı sözünü verdi. Birlikte doğan kuvvetle gittikçe yükselen bu dalga, neler yapabileceğimizi gösterdi.

Sen de modaseverler, bloggerlar, ünlüler ve aktivistlere katıl. Hep beraber bu markaların kirli sırlarını açığa çıkaralım ve zehirli kimyasallrdan arınmalarını sağlayalım!

Hep beraber başarabiliriz.